Jak przekazać 1%
Szukaj organizacji
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2012 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2011 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp z dn. 29-12-2008
FEDERACJA POLSKICH BANKÓW ŻYWNOŚCI

Banki Żywności zajmują się na co dzień pozyskiwaniem nadwyżek żywności i przekazywaniem ich organizacjom walczącym z niedożywieniem, prowadzącym kuchnie i jadłodajnie. Współpracujemy z około 3000 organizacjami, dożywiając 1,8 mln osób. Banki Żywności są organizacjami pozarządowymi. Ich celem jest zmniejszanie obszarów niedożywienia oraz przeciwdziałanie marnotrawieniu żywności. Biorą udział w rozwiązywaniu lokalnych problemów socjalnych i ekonomicznych, przez co stają się istotnym ogniwem w ekonomii społecznej kraju. Banki Żywności są wyspecjalizowanymi organizacjami społecznymi, co pozwala im na bardziej efektywne niesienie pomocy.

Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza obecnie 22 Banki Żywności. Dodatkowo współpracuje z 8 Bankami Żywności, które kandydują do wejścia do Federacji. Zadaniem Federacji jest koordynowanie działań ogólnopolskich, wspieranie i reprezentowanie Banków Żywności na forum ogólnopolskim.

Dane adresowe:
Adres: AL. SOLIDARNOŚCI 101
Miejscowość: WARSZAWA
Województwo: WARSZAWSKI
Zadania sfery pożytku publicznego
 

Zadania sfery pożytku publicznego

1   pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób
2   działalność charytatywna
Województwo:
Miasto/Najbliższe miasto:
Jakiego rodzaju pomocy szukasz?
Twój email:
Na wskazany adres email wyślemy adresy najbliższych placówek mogących pomóc w Twojej sprawie
 
Odwiedziło nas
785304
 osób
Stronę wykonała webmaster Agnieszka Witer