Jak przekazać 1%
Szukaj organizacji
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2012 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2011 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp z dn. 29-12-2008
FUNDACJA GAJUSZ

Fundacja GAJUSZ działa od 20 lutego 1998 roku. Celem Fundacji jest wszechstronna pomoc przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom.

W 2008 roku Fundacja Gajusz obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Od początku prowadzimy naszą działalność w Łodzi i dla łódzkich dzieci.

Podejmujemy się zadań trudnych, wyglądających na czasem niemożliwe. Dzięki nam kilkumiesięczna Wiktoria bez rączek i nóżek znalazła rodzinę zastępczą, Dawid mieszkający pierwsze dwa lata życia na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej ma dziś dom i swój pokój, a Arek chory na białaczkę spełnił przed śmiercią swoje marzenie – zobaczył morze.

Praca Fundacji została przedstawiona i doceniona w wielu artykułach prasowych i programach telewizyjnych, łódzcy radni przyznali Fundacji GAJUSZ zaszczytną odznakę „Za zasługi dla miasta Łodzi”. Pomysłodawczyni, założycielka i Prezes Zarządu Fundacji – Tisa Żawrocka-Kwiatkowska została uhonorowana przez dzieci w sposób wyjątkowy tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu.

Dziś Fundacja to 30 podopiecznych Hospicjum, około 100 pacjentów w trakcie szpitalnego leczenia onkologicznego, ponad 30 specjalistów – lekarze, pielęgniarki, pracownicy socjalni, psycholodzy, kapelan, kierowca, specjalista od pozyskiwania środków, animatorzy zajęć terapeutycznych i ponad 70 wolontariuszy.

Fundacja to kilkaset urządzeń medycznych w domach pacjentów – koncentratory tlenu, pulsoksymetry, ssaki elektryczne. Siedem samochodów, które jeżdżą do dzieci o każdej porze dnia i nocy, 40 indywidualnych subkont przy koncie bankowym Fundacji z przeznaczeniem dla konkretnych dzieci… tysiące porad lekarskich i psychologicznych, kilometry zużywanych bandaży, setki zrealizowanych recept… i spełnionych marzeń.

Z ogromną radością pragniemy Państwa poinformować, że Fundacja GAJUSZ - NZOZ GAJUSZ i Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej uzyskała w dniu 13.02.2008 r. jako PIERWSZE W POLSCE Hospicjum domowe - rekomendację do certyfikatu jakości dla wdrożonego Systemu Zarządzania Jakością zgodnego z normą ISO 9001:2000.

Zakres działalności fundacji Gajusz:

  1. Pomaga dzieciom długotrwale chorym z terenu województwa łódzkiego. Opiekuje się głównie pacjentami Kliniki Onkohematologii Szpitala Klinicznego nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łodzi.
  2. Od trzech lat prowadzi Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej. Dzięki całodobowej opiece lekarzy i pielęgniarek dzieci nieuleczalnie chore nie muszą przebywać w szpitalach, ale mogą być wśród bliskich, w domu.
  3. Od siedmiu lat prowadzi program pomocy prawnej dla dzieci ofiar wypadków komunikacyjnych na terenie całego kraju.
  4. Prowadzi kampanie informacyjne na temat opieki nad dziećmi chorymi onkologicznie, szkoli rodziców i opiekunów w tym zakresie. Propaguje w społeczeństwie wiedzę na temat leczenia, rehabilitacji i skutków długotrwałych chorób u dzieci.
  5. W celu realizacji zadań statutowych współpracuje z administracją rządową (Ministerstwo Zdrowia), samorządową (Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski), osobami prawnymi i fizycznymi, którym nie jest obojętny los małych pacjentów.
     
  6. Od sierpnia 2007 roku wspiera rozwój ruchu hospicyjnego w Armenii.

Każde dziecko będące pod opieką Fundacji i Hospicjum może mieć inne subkonto przy koncie głównym.

Uwaga: Fundacja Gajusz jest organem założycielskim Fundacji Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej - stąd dwa numery kont i dwie nazwy odbiorców. Fundacja Hospicjum Domowe dla Dzieci Ziemi Łódzkiej może prowadzić działalność gospodarczą. Całość dochodu jest przeznaczana na pomoc małym pacjentom naszego dziecięcego hospicjum (leki, sprzęt medyczny, pomoc socjalną i marzenia dzieci).

DANE FUNDACJI:

Fundacja Gajusz
NZOZ - Gajusz
NIP 725-16-57-818
REGON 471690103

Sekretariat Fundacji czynny jest w dni powszednie w godzinach 9:00-17:00
tel./fax (42) 631-00-41

biuro@gajusz.org.pl - sekretariat Fundacji Gajusz
medyk@gajusz.org.pl - personel medyczny Hospicjum
maciek@gajusz.org.pl - obsługa Allegro (Maciej Dybczyński)

Dane adresowe:
Adres: PIOTRKOWSKA 17 (WEJŚCIE D)
Miejscowość: ŁÓDŹ
Województwo: M. ŁÓDŹ
Zadania sfery pożytku publicznego
 

Zadania sfery pożytku publicznego

5   ochrona i promocja zdrowia
6   działania na rzecz osób niepełnosprawnych
Województwo:
Miasto/Najbliższe miasto:
Jakiego rodzaju pomocy szukasz?
Twój email:
Na wskazany adres email wyślemy adresy najbliższych placówek mogących pomóc w Twojej sprawie
 
Odwiedziło nas
785273
 osób
Stronę wykonała webmaster Agnieszka Witer