Jak przekazać 1%
Szukaj organizacji
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2012 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2011 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp z dn. 29-12-2008
FUNDACJA DZIECIĘCA FANTAZJA

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, która zajmuje się spełnianiem marzeń nieuleczalnie chorych dzieci. Naszymi podopiecznymi są dzieci zmagające się z różnymi nowotworami oraz ciężkimi chorobami genetycznymi (tj. mukowiscydoza, czy postępująca dystrofia mięśniowa), którym współczesna medycyna nie jest w stanie pomóc, a które już często nie są nawet leczone, a jedynie objęte opieką paliatywną. Misją naszej Fundacji jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w ich życie odrobinę radości poprzez spełnienie ich najskrytszych życzeń, często ostatnich. Nasza praca to nieustanny wyścig z czasem, który jest naszym największym wrogiem.

Dla większości dzieci dzieciństwo to pierwszy, wyjątkowy i niepowtarzalny, niemniej jednak jeden z kolejnych etapów w życiu, natomiast dla dzieci nieuleczalnie chorych dzieciństwo pozostanie wszystkim, czego w życiu doświadczą. Los bezwzględnie je pozbawia ich fundamentalnego prawa – wkroczenia w dorosłość.

Co więcej, dzielnie zmagając się ze swoją chorobą i walcząc o każdy dzień życia, niejednokrotnie tracą wiele podstawowych radości i przyjemności, jakie daje okres dzieciństwa – bardzo często bowiem opieka nad śmiertelnie chorym dzieckiem oznacza, że rodzina nie może sobie finansowo pozwolić na zaspokojenie innych potrzeb dziecka niż te związane z leczeniem i utrzymaniem go przy życiu.

Nie zawsze dzieci maja egzotyczne marzenia, niektóre życzenia są bardzo zwyczajne. Fundacja Dziecięca Fantazja z pomocą firm i ludzi wielkiego serca sprawia, że marzenia tych dzieci stają się rzeczywistością. Pierwsze dziecięce marzenie Fundacja spełniła 17 lutego 2004 roku, a do dzisiaj udało się spełnić blisko 650 marzeń 370 nieuleczalnie chorych dzieci. Marzenia naszych podopiecznych są czasem duże, a czasami całkiem niewielkie, najważniejsze jest, aby zdążyć je spełnić.

Tel. (22) 517 17 70

Dane adresowe:
Adres: KICKIEGO 1
Miejscowość: WARSZAWA
Województwo: M. ST. WARSZAWA
Zadania sfery pożytku publicznego
 

Zadania sfery pożytku publicznego

Województwo:
Miasto/Najbliższe miasto:
Jakiego rodzaju pomocy szukasz?
Twój email:
Na wskazany adres email wyślemy adresy najbliższych placówek mogących pomóc w Twojej sprawie
 
Odwiedziło nas
785326
 osób
Stronę wykonała webmaster Agnieszka Witer