Jak przekazać 1%
Szukaj organizacji
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2012 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2011 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp z dn. 29-12-2008
FUNDACJA HOSPICYJNA

Fundacja Hospicyjna powstała w 2004 roku. Jej celem jest wspieranie ośrodków hospicyjnych w całej Polsce poprzez działania związane z ogólnopolską kampanią społeczną "Hospicjum to też życie". Fundacja prowadzi także program rozwoju wolontariatu hospicyjnego "Lubię Pomagać", w których zaangażowanych jest 100 hospicjów z całej Polski.

Obecnie oprócz celu głównego Fundacja prowadzi również działania edukacyjne dotyczące opieki paliatywnej, działania charytatywne, edukacyjno – szkoleniowe i marketingowe związane z pozyskiwaniem środków na opiekę hospicyjną. Fundacja szkoli również pracowników służby zdrowia, wolontariuszy oraz pacjentów i ich rodziny w zakresie opieki nad chorym.

Ponadto Fundacja wspiera integrację i promocję działań hospicyjnych w zakresie ogólnopolskim oraz zagranicznym. Do jej działań należy prowadzenie krajowych kampanii medialnych, działalność wydawnicza, a także rozwinięta działalność wolontariuszy.

W ramach Fundacji działają również Centrum Psychoedukacji, w obrębie którego odbywają się szkolenia tematyczne oraz Akademia Walki z Rakiem zajmująca się pomocą osobom po rozpoznaniu choroby nowotworowej.

tel. 0 58 345 90 60

Dane adresowe:
Adres: CHODOWIECKIEGO 10
Miejscowość: GDAŃSK
Województwo: M. GDAŃSK
Zadania sfery pożytku publicznego
 

Zadania sfery pożytku publicznego

Województwo:
Miasto/Najbliższe miasto:
Jakiego rodzaju pomocy szukasz?
Twój email:
Na wskazany adres email wyślemy adresy najbliższych placówek mogących pomóc w Twojej sprawie
 
Odwiedziło nas
785300
 osób
Stronę wykonała webmaster Agnieszka Witer