Jak przekazać 1%
Szukaj organizacji
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2012 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp za 2011 rok
Obwieszczenie mpips nt. wykazu opp z dn. 29-12-2008
FUNDACJA POLSKICH KAWALERÓW MALTAŃSKICH "POMOC MALTAŃSKA"

Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich "Pomoc Maltańska" prowadzi działalność charytatywną, zgodnie z dewizą Zakonu Maltańskiego Tuitio Fidei et Obsequium Pauperum. Obrona wiary oraz służba ubogim i cierpiącym to motto działalności Suwerennego Rycerskiego Zakonu Szpitalników Świętego Jana Jerozolimskiego zwanego Rodyjskim i Maltańskim, najstarszej organizacji charytatywnej, obecnej w ponad 122 krajach.

Projekt "Otwarte Serca - Centra Doradcze" realizowany jest przez Fundację od września 2006 roku zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym w zakresie aktywizacji zawodowej i społecznej. Projekt jest współfinansowany przez: Unię Europejską, Europejski Fundusz Społeczny i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W ramach projektu powstało siedem Ośrodków Pomocy w: Warszawie, Katowicach, Olsztynie, Radomiu i Klebarku Wielkim oraz dwa w Poznaniu. W każdym ośrodku pomocą służą psycholog i doradca zawodowy oraz kierownik organizacyjny i asystent.

Nasza pomoc osobom niepełnosprawnym przybiera różne formy: potrzebujący konsultacji znajdą u nas otwarte i życzliwe serca kompetentnych psychologów i doradców zawodowych, zrozumienie i wsparcie. Osoby niepełnosprawne mogą porozmawiać o swoich trudnościach i nauczyć się je przezwyciężać. Dzięki uczestnictwu w warsztatach, m.in. aktywnego poszukiwania pracy, autoprezentacji, komunikacji i asertywności poznają lepiej samych siebie. Warsztaty pomogą im określić również predyspozycje zawodowe i swoje "mocne strony". A psycholog i doradca pomogą przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne, dodać wiary w siebie oraz odnaleźć się na otwartym rynku pracy.

W ramach projektu współpracujemy z urzędami lokalnymi zajmującymi się wspieraniem osób niepełnosprawnych, Urzędami Pracy, Miejskim i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Centrami Pomocy Rodzinie, instytucjami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne oraz z organizacjami pozarządowymi realizującymi wsparcie dla tych osób.

W naszych ośrodkach organizujemy również grupy wsparcia i grupy tematyczne, imprezy integracyjne, podczas których uczestnicy będą mogli nawiązać nowe znajomości, przełamać własne bariery, odkrywać i rozwijać nowe zainteresowania i talenty.

Osoba kontaktowa:
Małgorzata Jarszewska

tel. 0 61 879 41 50, 0 502 131 600

Dane adresowe:
Adres: ŚWIĘTOJAŃSKA 1
Miejscowość: POZNAŃ
Województwo: M. POZNAŃ
Zadania sfery pożytku publicznego
 

Zadania sfery pożytku publicznego

Województwo:
Miasto/Najbliższe miasto:
Jakiego rodzaju pomocy szukasz?
Twój email:
Na wskazany adres email wyślemy adresy najbliższych placówek mogących pomóc w Twojej sprawie
 
Odwiedziło nas
785288
 osób
Stronę wykonała webmaster Agnieszka Witer